Saksa Õunakook


Kui ainete nimistule peale vaadata, jätab see retsept vist igaühe täiesti külmaks. Tundub liiga lihtne, et olla hea.  Isegi kaneeli ei panda, no mis õunakook see ilma kaneelita on? Tõsi on aga see, et olen kooki teinud juba palju aastaid. Ka külakostiks olen mitmeid kordi viinud, meeldib kõigile.  LESS is MORE!  
Koogi retsepti leidis mammi kuskilt ca 10 aasta tagusest Saksa žurnaalist, täpsemalt ei mäleta. Miks see kook just Saksa õunakoogi nime kannab, ei oska kooki maitsnud tuttavad sakslased arvata. Juhuslikult lugesin täna, et näiteks Nami-Nami Pille vaieldamatu lemmik ubinatest tehtud kook kannab nime Kanada Õunakook. Täitsa naljakas, need koogid on peaaegu vennad. Alloleval koogil on vaid rohkem võid, rohkem õunu ja küpsetuspulbri asemel on kergitajaks munad.
 • 180-200 g hästi pehmet võid
 • 1,5 dl suhkrut (timmitud vähimani)
 • 3-3,5  dl jahu (taigen teha pigem vedelam kui liiga paks)
 • 4 keskmist toasooja muna
 • näputäis soola
 • 6 suuremat hapukat õuna (nt. Granny Smith)
 • riivsaia
Kõigepealt koorida (mina koorin lohakalt, et jääks natuke koort ka peale) ja tükeldada  õunad neljaks sektoriks, iga sektor omakorda 4-5 ks tükiks ja panna mõneks minutiks keevasse vette.  Need pehmenevad veidi. Mitte keeta! Kurnata ja maha jahutada, muidu sulatab tegemise käigus taigent.
Toasoe, hästi pehme või segada suhkruga, lisada ükshaaval munad. Vahel on ka toasoe väga kõva, siis olen pannud mikrosse  5-8 sekundiks. Selle ajaga ei tohiks või üles sulada ega soojeneda, aga läheb siis täiesti pehmeks. Siis on hea mune sisse kloppida ja tuleb ilus ühtlane mass.  Seejärel jahu. Lahtikäiva vormi (24 cm) põhi ja küljed teha õliga kokku ja puistata üle riivsaiaga.
Pool taignast panna vormi ja ajada lusikaga ettevaatlikult laiali, seejärel keskele õunad, kõige peale ülejäänud taigen. Seda tundub olevat liiga vähe- nagu ei jätkukski. Sellest pole midagi, kui mõned kohad paljaks jäävad, ahjus taigen ühildub. Raputada riivsaia koogi peale ja äärtesse.
Küpsetada 40 minutit 175 kraadi juures kuldseks.
Share

2 Responses to “Saksa Õunakook”

 • Heidi:

  Väga meeldis ja mulle kui viimasel ajal ebakindlale küpsetajale valikretsept, sest tagatud kindel õnnestumine! Suurepärane just kõvakate hapude sortidega, nt “Sidrunkollane taliõun”.

 • Konn:

  Olen samuti algaja pagar ja tänaseks proovinud nii inglise, pariisi kui kanada õunakookide küpsetamist. Pariisi oma oli hea, kuid ülaltoodud on seni parim:)

Leave a Reply

Ad