Kitsejuustu Salat

See salat on tõeline gurmaanide õhtusöök. Salati autor on A. ja idee kusagilt kohalikust- restoranist. Suvel, kui on oma aia rukolat, sööme seda pea iga päev. Väga vastupandamatu kooslus!

Retsept kahele sööjale:

  • suur hunnik rukolat, ca 300 g
  • 2 suurt lihatomatit või palju maitsvaid väikseid
  • 140 g kitsejuustu, koorikuga
  • 7-8 spl päevalille-, kõrvitsa- ja seedermänniseemnete segu (algupäraselt käis ainult seedermänniseeme, aga need on üsna kallid ja iga kord kodus ei ole ka, kuid teised seemned samuti väga head)
  • Kastme jaoks segada 1 spl mett, 3 spl oliiviõli, 1 spl palsamiäädikat, 1spl vett, o,5 tl kanget sinepit (kõik väga olulised komponendid!)
Laota rukolalehed suurtele taldrikutele ühtlaselt laiali, aseta peale tomativiilud, tomatite peale grillitud kitsejuustu viilud. Juustu grillimine on omaette ooper, ta sulab väga laiali, nii et teda ei anna enam taldrikule asetada. Mina avastasin lihtsama tee- panen juustuviilud 10 sekundiks mikrolaineahju, seal nad siis sulavad seest, aga väljast on veel tahked.
Seemned tuleb kindlasti röstida, siis on õige mekk ja nendega ei ole mõtet koonerdada, raputa nendega üle kogu salat.
Kaste läheb segades natuke paksemaks, tundub esialgu väga magus ja hapu, aga tasakaalustab suurepäraselt kanget kitse maitset. Iga sööja sortsutagu seda oma tunde järgi. Head nautlemist!

 

Share

3 Responses to “Kitsejuustu Salat”

Leave a Reply

Ad